Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy Rok B
26.05.2024 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś także ogłoszony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Dzieci.
 2. Dziś także Dzień Matki. Wszystkie nasze Mamy zapraszamy na Mszę św. w ich intencji dzisiaj o godzinie 12.00. Życzymy, niech Maryja, Matka Jezusa, otacza wszystkie Matki swoją opieką i chroni od niebezpieczeństw dla duszy i ciała.
 3. Młodzież oazowa zaprasza dzisiaj po każdej Mszy Świętej do nabycia ciasta „domowej roboty”. Ciasta są zapakowane w pojemniki plastikowe. Pieniądze z dobrowolnej ofiary będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dla młodzieży i potrzeby wspólnoty.
 4. W związku z wyjazdem na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie spotkanie członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w poniedziałek 27 maja br. o godzinie 8.30 w salce katechetycznej.
 5. W czwartek 30 maja, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 10.30. Zapraszamy na procesję Bożego Ciała ulicami Łagiewnik Śl. po Mszy św. o godzinie 8.30.
 6. W sobotę 1 czerwca odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7.  W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 zapraszamy na Mszę św. z okazji I rocznicy.
 8.  W Gościu Niedzielnym o zmianach w kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Polecamy.
 9. W dniu 29.05.2024 roku (środa) od godziny 14.30 w Paradni Lekarza POZ VITACON, przy ulicy Świętochłowickiej w Bytomiu – Łagiewnikach Śl. odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów oraz ECHO serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię. Za ofiary składane na konto parafialne: ING Bank Śląski nr 81 1050 1230 1000 0002 0310 2272. Przelewy z dopiskiem darowizna na cele kultu religijnego można odpisać jako darowiznę. Bóg zapłać również za prace wykonane na rzecz naszej parafii.

 A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.
Mt 28, 16-20

Szczęśliwego tygodnia….


Kuria Metropolitalna ogłasza

Stanowisko Rady Stałej KEP w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia


ARCYBISKUP METROPOLITA KRAKOWSKI
ZAPRASZA NA BEATYFIKACJĘ
SŁUGI BOŻEGO KS. MICHAŁA RAPACZA


Komunikat Dyrektora
diecezjalnej Caritas
na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

dostępny tutaj


LIST
METROPOLITY KATOWICKIEGO
KOŚCIÓŁ – WSPÓLNOTA PAMIĘCI

DO PRZECZYTANIA TUTAJ:


ZAPROSZENIE

Zapraszamy nasze Siostry i Braci z Ukrainy do naszego Kościoła,
gdzie bije źródło łaski Bożej i duchowe umocnienie.
Kto by chciał skorzystać z posługi ukraińskiego duchownego,
o. Wołodymira Łytvyniva (+48 514 841 933),
może to zrobić w katowickiej Archikatedrze.

Bliższe dane na poniższym plakacie:


Zachęcamy do odwiedzania archidiecezjalnej strony internetowej:
https://synod.katowicka.pl/,
gdzie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące przebiegu Synodu
„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

W Wielkim Poście Synod uzupełnią spotkania on-line, organizowane przez mobilną wspólnotę „Pogłębiarka”. Wszystkich chętnych zachęcamy również do śledzenia informacji na ogólnopolskiej stronie Synodu: https://synod.org.pl/.


Przyjmijcie, Drodzy nasi Parafianie w kraju i za granicą, wyrazy uznania i podziękowania za wszystkie złożone dary materialne na Wasz, nasz Kościół, Parafię.
Dzięki Waszej ofiarności możemy na bieżąco wywozić nieczystości stałe z cmentarza i pokrywać inne wydatki związane z życiem Parafii.
Dziękuję także za szereg prac i napraw wykonanych
na rzecz naszego kościoła i innych obiektów parafialnych.
Niech Pan wynagrodzi Waszą realną troskę o Jego Świątynię.

Bóg Wam zapłać!

My Hidden Text

OGŁOSZENIE

Zawiadamiamy wszystkich, że z powodu usterki sprzętu internetowego
nie będziemy mogli transmitować mszy świętych
aż do usunięcia awarii.
Przepraszamy za trudności
i zapraszamy do naszego kościoła
z zachowaniem obowiązujących
rzepisów sanitarnych.