Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu Rok B
03.12.2023 r.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy się wzajemnie do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 2. Odwiedziny duszpasterskie (kolędę) dzisiaj rozpoczniemy o godzinie 14.00. Będziemy błogosławili naszych Parafian i mieszkania przy ulicy Palińskiego.
 3. Jutro, 4 grudnia, we wspomnienie św. Barbary w imieniu Górników i Emerytów górniczych oraz Pracowników branży wydobywczej zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynno – błagalną za wstawiennictwem św. Barbary w intencji górników i pracowników górnictwa o godzinie 8.00.
 4.  Jutro, w poniedziałek, 4 grudnia, zapraszamy członków i osoby zainteresowane na spotkanie Straży Honorowej NSPJ, które odbędzie się w salce po Mszy św. o godz. 8.00.
 5. Zapraszamy Parafian, dorosłych, dzieci i młodzież na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00.
 6. Dorosłym Parafianom i młodzieży proponujemy uczestnictwo w trzech sobotnich roratach dla dorosłych w każdą sobotę Adwentu o godzinie 7.00. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w służbę liturgiczną podczas rorat dla dorosłych i młodzieży zapraszamy do zakrystii w soboty o 6.45.
 7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, w „Godzinie Łaski”
  tj. od 12.00-13.00 będziemy modlili się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wieczorem nie będzie rorat, ale zapraszamy na Mszą św. o godzinie 17.00.
 8. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w małe lub duże opłatki na stół wigilijny, pakowane po 5 opłatków w każdym opakowaniu. Panie z Legionu Maryi służą pomocą przy zakupie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku świece duże 17 zł a małe 11 zł a dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli na bieżące funkcjonowanie parafii a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 10. Gość Niedzielny przygotowuje nas owocnego przeżywania czasu Adwentu. W zakrystii w cenie 12 zł jest do nabycia pierwszy numer bogato ilustrowanego magazynu popularnonaukowego „Historia Kościoła”. Serdecznie polecamy.
 11. Za tydzień w niedzielę urodziny świętuje Siostra Anna, Elżbietanka. Zapraszamy na Mszę św. w jej intencji o godzinie 12.00.
 12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, również na konto parafialne ING Bank Śląski
  nr 81 1050 1230 1000 0002 0310 2272.
  Przelewy z dopiskiem darowizna na cele kultu religijnego można odpisać przy rozliczeniu rocznym jako darowiznę. Bóg zapłać za troskę o nasze dobra parafialne i pracę w ich utrzymaniu. Dziękujemy grupie zaangażowanych osób, które wczoraj wraz z Siostrą Anną wysprzątały wnętrze naszego kościoła. Dziękujemy Właścicielom Kwiaciarni Casablanka za podarowanie wieńca adwentowego. Bóg zapłać wszystkim.

„Czuwajcie!” .  Mk 13,37


ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE
BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ

WEDŁUG PONIŻSZEGO PLANU


Arcybiskup Metropolita Katowicki Adrian Galbas
skierował do nas ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEJ DROGI

dostępne tutaj


LIST
METROPOLITY KATOWICKIEGO
KOŚCIÓŁ – WSPÓLNOTA PAMIĘCI

DO PRZECZYTANIA TUTAJ:


ZAPROSZENIE

Zapraszamy nasze Siostry i Braci z Ukrainy do naszego Kościoła,
gdzie bije źródło łaski Bożej i duchowe umocnienie.
Kto by chciał skorzystać z posługi ukraińskiego duchownego,
o. Wołodymira Łytvyniva (+48 514 841 933),
może to zrobić w katowickiej Archikatedrze.

Bliższe dane na poniższym plakacie:


Zachęcamy do odwiedzania archidiecezjalnej strony internetowej:
https://synod.katowicka.pl/,
gdzie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące przebiegu Synodu
„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

W Wielkim Poście Synod uzupełnią spotkania on-line, organizowane przez mobilną wspólnotę „Pogłębiarka”. Wszystkich chętnych zachęcamy również do śledzenia informacji na ogólnopolskiej stronie Synodu: https://synod.org.pl/.


Przyjmijcie, Drodzy nasi Parafianie w kraju i za granicą, wyrazy uznania i podziękowania za wszystkie złożone dary materialne na Wasz, nasz Kościół, Parafię.
Dzięki Waszej ofiarności możemy na bieżąco wywozić nieczystości stałe z cmentarza i pokrywać inne wydatki związane z życiem Parafii.
Dziękuję także za szereg prac i napraw wykonanych
na rzecz naszego kościoła i innych obiektów parafialnych.
Niech Pan wynagrodzi Waszą realną troskę o Jego Świątynię.

Bóg Wam zapłać!

My Hidden Text

OGŁOSZENIE

Zawiadamiamy wszystkich, że z powodu usterki sprzętu internetowego
nie będziemy mogli transmitować mszy świętych
aż do usunięcia awarii.
Przepraszamy za trudności
i zapraszamy do naszego kościoła
z zachowaniem obowiązujących
przepisów sanitarnych.