Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Wielkiego Postu Rok B
18.02.2024 r.
Niedziela Trzeźwości    

 1. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj jałmużnę postną.
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 17.00. Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej będziemy modlili się za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych na Drogę Krzyżową proszę składać w zakrystii.
 3. Dzieci, zwłaszcza te przygotowujące się do I komunii św. zapraszamy na Drogę Krzyżową w soboty o godzinie 10.00.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Kazania Pasyjne głosi ks. wikariusz Dariusz Kamiński.
 5. W sobotę miesiąca, 24 lutego, odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za złożone dary.
 8. V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100.rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Szczegóły w gablocie i na plakacie Lourdes 2024.
 9. Zapraszamy wszystkich do pogłębienia relacji z Panem Bogiem poprzez częstszy kontakt ze Słowem Bożym. Pomóc nam w tym mogą wybrane cytaty z liturgii każdego dnia ukazujące się od Środy Popielcowej na naszym parafialnym profilu facebookowym. Spróbujmy te Słowa rozważać i nimi żyć. Nie bójmy się też korzystać z dobrodziejstw najnowszych technologii takich jak aplikacje na telefon typu „Pismo Święte” czy czytania na każdy dzień. Niech dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu zbliży nas do Boga i przygotuje nas na kolejną pamiątkę Jego Zmartwychwstania.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary i przelewy na konto parafialne: ING Bank Śląski
  nr 81 1050 1230 1000 0002 0310 2272. Dziękujemy za wszystkie prace i posługi dla naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za podjęte w Wielkim Poście osobiste dzieła pokutne, które wzmacniają i pomnażają duchowe dobra naszej Parafii. Bóg zapłać.

„Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Mk 1,15

Niech trud wielkopostnej pracy nad sobą wyda zbawienne owoce.


Arcybiskup Metropolita Katowicki Adrian Galbas
zaprasza do odwiedzania kościołów stacyjnych.

Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy papież odwiedzał w Rzymie poszczególne kościoły i celebrował tam Msze św.

Każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) pielgrzymi odwiedzający kościoły stacyjne będą mogli zbierać pieczątki do specjalnie przygotowanych paszportów. Paszporty będą w kościołach stacyjnych. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda: pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu.

Początek każdego spotkania zaplanowano na godz. 17.00. Rozpocznie je adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego lub jednego z biskupów pomocniczych. W niektórych kościołach Eucharystię zaplanowano na godz. 18.30. Także po Mszy św. wierni będą mieli możliwość adoracji oraz przystąpienia do sakramentu pokuty. Spotkania odbędą się pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni…”.

Szczegóły na plakacie


Arcybiskup Metropolita Katowicki Adrian Galbas
skierował do nas ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEJ DROGI

dostępne tutaj


LIST
METROPOLITY KATOWICKIEGO
KOŚCIÓŁ – WSPÓLNOTA PAMIĘCI

DO PRZECZYTANIA TUTAJ:


ZAPROSZENIE

Zapraszamy nasze Siostry i Braci z Ukrainy do naszego Kościoła,
gdzie bije źródło łaski Bożej i duchowe umocnienie.
Kto by chciał skorzystać z posługi ukraińskiego duchownego,
o. Wołodymira Łytvyniva (+48 514 841 933),
może to zrobić w katowickiej Archikatedrze.

Bliższe dane na poniższym plakacie:


Zachęcamy do odwiedzania archidiecezjalnej strony internetowej:
https://synod.katowicka.pl/,
gdzie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące przebiegu Synodu
„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

W Wielkim Poście Synod uzupełnią spotkania on-line, organizowane przez mobilną wspólnotę „Pogłębiarka”. Wszystkich chętnych zachęcamy również do śledzenia informacji na ogólnopolskiej stronie Synodu: https://synod.org.pl/.


Przyjmijcie, Drodzy nasi Parafianie w kraju i za granicą, wyrazy uznania i podziękowania za wszystkie złożone dary materialne na Wasz, nasz Kościół, Parafię.
Dzięki Waszej ofiarności możemy na bieżąco wywozić nieczystości stałe z cmentarza i pokrywać inne wydatki związane z życiem Parafii.
Dziękuję także za szereg prac i napraw wykonanych
na rzecz naszego kościoła i innych obiektów parafialnych.
Niech Pan wynagrodzi Waszą realną troskę o Jego Świątynię.

Bóg Wam zapłać!

My Hidden Text

OGŁOSZENIE

Zawiadamiamy wszystkich, że z powodu usterki sprzętu internetowego
nie będziemy mogli transmitować mszy świętych
aż do usunięcia awarii.
Przepraszamy za trudności
i zapraszamy do naszego kościoła
z zachowaniem obowiązujących
przepisów sanitarnych.