Dzisiaj jest:
16 sierpień 2017 r.
Środa
Czytanie na dzisiaj

Dzieci Maryi

DAWNIEJ....

Korzenie Dzieci Maryi mają początki w drugiej połowie XIX wieku i wiążą się z działalnością Sodalicji Mariańskiej. Była to grupa młodzieżowa, pełniąca swoją posługę w różnorodny sposób: przez modlitwę, pomoc chorym parafianom czy haftowanie szat liturgicznych. Sto lat później w 1948 roku jej działalność, ze względu na sytuację polityczną Polski, została zawieszona.

W 1978 biskup Herbert Bednorz zaproponował stworzenie nowego ruchu o nazwie Dzieci Maryi, ukierunkowanego na szerzenie kultu maryjnego wśród najmłodszych. W naszej parafii Dzieci Maryi zaczęły swoją pracę około roku 1985. Prowadził je wówczas śp. ksiądz Krzysztof Ksol.. Mimo różnych trudności przetrwały do dzisiaj. Także dzięki dużemu zaangażowaniu sióstr Elżbietanek Cieszyńskich.

Opiekunami wspólnoty byli: ks. Krzysztof Goik, ks. Bogusław Jonczyk, ks. Czesław Tomaszek oraz siostry elżbietanki: s.Letycja, s.Teresa, s.Aleksandra, s.Anna.

DZISIAJ ... czyli CO SŁYCHAĆ NA MARYJKACH

W każdą sobotę spotykamy się o godzinie 10.00. Nasze spotkania rozpoczynają się modlitwą, którą przygotowuje jedna z grup. Następnie odbywają się spotkania w grupach, które prowadzą animatorki.

Na spotkaniach poruszamy tematy związane z Liturgią, Biblią, z życiem Pana Jezusa, Matki Bożej i świętych. Prócz spotkań organizujemy liczne konkursy, zabawy, przedstawienia i wycieczki. Co tydzień uczymy się nowej piosenki.

W czasie wakacji wyjeżdżamy na rekolekcje, w ciągu roku szkolnego uczestniczymy w dekanalnych Dniach Wspólnoty ruchu Dzieci Maryi, a także w Dniach Skupienia dla animatorów.

Swoje święto obchodzimy 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu składamy przyrzeczenia, a także otrzymamy legitymacje i poświęcone medaliki. Nasza łagiewnicka wspólnota liczy ok. 30 dzieci i 8 animatorek. Wspólnie okazujemy sobie sympatię, uśmiech i wsparcie. Nasze spotkanie przebiega w miłej i ciepłej atmosferze. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania nowe dzieci. Jesteśmy pewne, że każde z nich znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Designed by DaWkArZ. Copyright 2011 by DAWKARZ Company. Wszelkie prawa zastrzeżone